Тези до роботи на тему «Дослідження серцево-судинних захворювань у дітей шкільного віку смт Шевченкове», виконаної Жаровою Дарією , Харківське територіальне відділення МАН України; Шевченківський ліцей Шевченківської райради, 9 клас; смт Шевченкове; керівник – Журавльова О.Л., вчитель біології Шевченківського ліцею Шевченківської райради
Проблема збереження здоров’я дітей та молоді в нашому районі залишається актуальною. Метою роботи було дослідити серцево-судинні захворювання дітей шкільного віку в селищі Шевченкове; вивчити симптоми, причини та лікування цих захворювань, визначити залежність захворюваності від харчування та здорового способу життя дітей. Об'єктом дослідження стали діти шкільного віку селища Шевченкове. Предмет дослідження – серцево-судинні захворювання, якими хворіють діти селища Шевченкове.
Завдання дослідження:
1. Виявити кількість дітей, які мають серцево-судинні захворювання за останні три роки.
2. Вивчити захворювання серцево-судинної системи, які досить часто зустрічаються у дітей селища Шевченкове.
3. Описати захворювання, які найбільш часто зустрічаються.
4. Дослідити, як на розвиток серцево-судинних захворювань впливає спосіб життя, фізичні навантаження та харчування.
У роботі було вивчено основні захворювання серцево-судинної системи, їх походження і місця їх локалізації. До таких належать: вроджені вади серця, пролапс мітрального клапана, функціонуюче овальне вікно, зайва хорда в серці, кардіопатії.
Користуючись даними медичних оглядів, які нам надали лікарі Шевченківської ЦРЛ, виявили, що кількість дітей, які мають серцево-судинні захворювання зросла протягом останніх трьох років. Вивчили захворювання серцево-судинної системи, які досить часто зустрічаються у дітей селища Шевченкове – це пролапс мітрального клапана, функціонуюче овальне вікно, зайва хорда в серці, кардіопатії. Зробили припущення, що на розвиток серцево-судинних захворювань впливає спосіб життя, фізичні навантаження та повноцінне харчування.
Тези до роботи на тему: " Дослідження причин та наслідків анемій у дітей шкільного віку", виконаної Вознюком Андрієм Віталійовичем , Харківське територіальне відділення МАН, Шевченківський ліцей Шевченківської районної ради; керівник – Журавльова Оксана Леонідівна, вчитель біології Шевченківського ліцею, вища категорія, старший вчитель.
Актуальність. Анемія є поширеним патологічним станом, а частота, з якою вона зустрічається в популяції значно варіює в залежності від віку, статі, належності до певної етнічної групи та супутніх захворювань. Поширеність анемії серед дітей складає 6-9%, але поступово зростає відповідно до збільшення віку і складає у дорослих осіб до 65 років - 11 % та у осіб у віці 85 років і більше - близько 20%.
Об’єктом дослідження - люди хворі на анемію. Предметом дослідження стали причини виникнення анемії та вивчення методів її дослідження. Метою було дослідити причини захворювання дітей на анемію в селищі Шевченкове; визначення залежності захворюваності від харчування людей та дітей зокрема.
В результаті роботи були виконані всі поставлені завдання:
1) дати визначення синдрому анемії;
2) ознайомитись з етіологією та патогенезом різних клінічних форм анемій;
3) ознайомитись з сучасними класифікаціями анемій;
4) навчитись розпізнавати основні симптоми та синдроми анемій;
5) ознайомитись з методами дослідження, які застосовуються для діагностики анемій; показаннями та протипоказаннями щодо їх проведення; методиками їх виконання; діагностичною цінністю кожного з них
Вивчення особливостей біології бджіл та облаштування пасіки (презентація)
Тези до роботи на тему «Вивчення особливостей біології бджіл та облаштування пасіки», виконаної Германом Денисом , Харківське територіальне відділення МАН України; Шевченківський ліцей Шевченківської райради, 8 клас; смт Шевченкове; керівник – Журавльова О.Л., вчитель біології Шевченківського ліцею Шевченківської райради
Дана робота є досить актуальною, оскільки продукти бджільництва мають неабияку користь для людини, а робота з бджолами виховує в людини дисциплінованість, охайність, повагу до цих маленьких трудівниць. Метою роботи було дослідити особливості будови та життєдіяльності бджіл; виявити принципи облаштування пасіки, особливості розведення та догляду за бджолами. Об'єктом дослідження стала особиста пасіка та бджолосім’ї. Предмет дослідження – принципи облаштування пасіки та догляд за бджолами.
Завдання дослідження:
1. Вивчити будову бджоли медоносної та особливості її поведінки.
2. Ознайомитись з принципами організації пасіки.
3. Дослідити, як відбувається розплід бджіл, від чого залежить його сила та як відбувається надходження обніжжя до бджолосімей.
У роботі було вивчено літературні джерела, проведена робота на пасіці за допомогою досвідченого пасічника. Також проводились спостереження за поведінкою бджіл.
В роботі наведено висновки, подано список використаних джерел.